Pequefilmes Miñocas 2024

A sección Miñocas de Pequefilmes inclúe curtametraxes dirixidas a nenos e nenas a partir dos 4 anos de idade. O público que acuda ás proxeccións en sala na Cidade da Cultura poderá votar polos seus filmes favoritos de cada sesión e o seu criterio será o que determinará un dos premios do festival.

As sesións especiais en colaboración cos festivais Clermont-Ferrand e IndieJúnior Porto son gratuítas previa retirada de convite.

MIÑOCAS - CLERMONT-FERRAND

SÁB 27 e DOM 28 ás 11.00h

  • SPACAPUFI. Jaka Ivanc (Eslovenia, 2021. 11 min.)
  • HELLO STRANGER. Julia Ocker (Alemaña, 2021. 6 min.)
  • LE SPECTACLE DE MATERNELLE. Loïc Bruyère (Francia, 2019. 8 min.)
  • UN LYNX DANS LA VILLE. Nina Bisiarina (Francia, Suíza, 2019. 6 min.)
  • PUMPERS PARADISE. Eddy Hohf (Alemaña, 2019. 2 min.)
  • KNIGHT TO MEET YOU. Nicolas Canot, Antoine Fromager, Laurie Bogdel, Loïc Resplandy, Lucas Godineau, Mathieu Astruc (Francia, 2016. 4 min)
  • NAERIS. Piret Sigus, Silja Saarepuu (Estonia, 2022. 7 min.)

Mercar entrada

MIÑOCAS - INDIEJÚNIOR

SÁB 27 ás 12.15h

  • SOUVENIR. Cristina Vilches, Paloma Canónica (España, Suiza, 2020. 13 min)
  • MIGRANTS. Hugo Caby, Zoé Devise, Antoine Dupriez, Aubin Kubiak, Lucas Lermytte (Francia, 2021. 8 min)
  • PARAGUAS. Josep Prats, Álvaro Robles (España, Francia, 2020. 10 min)
  • MI ABUELA MATILDE. Miguel Anaya (Mexico, 2021. 11 min)
  • AFFENDOMINO. Ulf Grenzer (Alemaña, 2021. 4 min)

 

Mercar entrada

MIÑOCAS 1  

VEN 26 ás 17.45h | SÁB 27 ás 19:00h

  • TIGER. Julia Ocker (Alemañaa, 2022. 3 min.)
  • ENTRE DEUX SOEURS. Clément Céard, Anne-Sophie Gousset (Francia, 2022. 8 min.)
  • AERONAUT. Leon Golterman (Países Baixos, 2021. 2 min.) 
  • IL FORMAGGIO. Claudio Giusti (Italia, 2021. 11 min.)
  • THE BRIGHTEST STAR, Tompswell (Finlandia, 2023. 7 min.)
  • VULCAIN ET APHRODITE, Nicolas Diologent (Francia, 2022. 6 min.)
  • THE SMORTLYBACKS COME BACK! Ted Sieger (Suíza, 2022. 8 min.)
Mercar entrada

 

MIÑOCAS 2 

VEN 26 ás 19.00h | SÁB 27 ás 17:45h

  • T-REX. Julia Ocker (Alemaña, 2022. 3 min.)
  • THE GOOSE. Jan Míka (Francia, Rep. Checa, 2022. 13 min.)
  • SIOSTRA, Kasia K Pieróg (Polonia, 2022. 12 min.)
  • SCHLEUDERGAGNG. Gurli Bachmann (Alemaña, 2022. 7 min.) 
  • BLOCKS. Adrian Jaffé (AlemaÑA, 2022. 4 min.)
  • BOOM. Charles Di Cicco, Gabriel Augerai, Laurie Pereira De Figueiredo, Romain Augier, Yannick jacquin (Francia, 2022. 6 min.)
Mercar entrada

 

MIÑOCAS 3 

SÁB 27 ás 13.30h | DOM 28 ás 12:15h

  • CAT. Julia Ocker (Alemaña, 2022. 3 min.)
  • WHAT'S UP WITH THE SKY?. Irene Iborra (España, 2022. 10 min.)
  • BRUIT ROSE. Arthur Lemaître, Ulysse Lefort, Martin Wiklund (Francia, 2022. 2 min.)
  • WAT ZIT ER IN DIE KIST? Bram Algoed (Bélxica, 2023. 10 min.)
  • WITNESS HOUSE. Alexandre Forner (Francia, 2022. 4 min.) 
  • LE FORGEUR D'ÉTOILES. Clémentine Lejeune, Maëlle Horellou (Francia, 2022. 5 min.)
  • O MONSTRO E A NENA. Jorge Juan Costas Mira (España, 2023. 5 min.)
  • OVO. Stiv Spasojevic (Francia, 2023. 7 min.)
Mercar entrada

  

MIÑOCAS 4 

SÁB 27 ás 16.30h | DOM 28 ás 13:30h

  • SQUIRREL. Julia Ocker (Alemaña, 2022. 3 min.)
  • EL CAMINO DE LAS ESTRELLAS. Lucille Boitelle, Nicolas Matelot (Francia, 2022. 3 min.)
  • BO AND TRASH. Tatiana Skorlupkina (España, 2022. 11 min.)
  • HEARTBITS. Amaia Bonachera, Ander del Molino, Gonzalo Ernesto Fernandez, Gorka Junquera, Ane Unzalu, Robert Mcbride (España, 2022. 8 min.)
  • ODPUEST. Alžbeta Mačáková Mišejková (Rep. Checa, 2022. 8 min.)
  • MUSICA QUARENTENA. Lilian Mehrel (EE.UU, Reino Unido, 2022. 4 min.)
  • MOUSE HOUSE. Timon Leder (Eslovenia, 2022. 8 min.)
Mercar entrada
 
En familia