Pequefilmes Fanecas 2024

A sección Fanecas de Pequefilmes inclúe curtametraxes dirixidas a nenos e nenas a partir dos 7 anos de idade. O público que acuda ás proxeccións en sala na Cidade da Cultura poderá votar polos seus filmes favoritos de cada sesión e o seu criterio será o que determinará un dos premios do festival.

As sesións especiais en colaboración cos festivais Clermont-Ferrand e IndieJúnior Porto son gratuítas previa retirada de convite.

FANECAS - CLERMONT-FERRAND

SÁB 27 e DOM 28 ás 11.15h

  • THE BEAUTY. Pascal Schelbli (Alemaña, 2019. 4 min)
  • STARS ON THE SEA. Seung-Wook Jang (Corea do Sur, 2021. 6 min)
  • UN CAILLOU DANS LA CHAUSSURE. Eric Montchaud (Francia, 2020. 12 min)
  • LITTLE OX. Raf Wathion, Patrick Vandebroeck (Bélxica, Países Baixos, 2021. 11 min)
  • POMPIER. Yulia Aronova (Francia, 2020. 9 min)
  • O28. Fabien Meyran, Otalia Causse, Geoffroy Collin, Louise Grardel, Antoine Marchand, Robin Merle (Francia, 2019. 5 min)

Mercar entrada

FANECAS - INDIEJÚNIOR

SÁB 27 ás 12.30h

  • THE ANT MARCH. Fedor Yudin (Rusia, 2022. 5 min)
  • MEU NOME É MAALUM. Luísa Copetti (Brasil, 2021. 8 min)
  • BELLYSAUROS. Philip Watts (Australia, 2021. 8 min)
  • LA POULE NOIRE. Marion Clauzel (Francia, 2022. 13 min)
  • SANDPIE. Kateřina Karhánková (Rep. Checa, 2022. 10 min)

Mercar entrada

FANECAS 1  

VEN 26 ás 18.00h | SÁB 27 ás 19:15h

  • NOM D'UNE PLANTE! Hervé Bressaud (Francia, 2023. 4 min)
  • UNE BELLE NUIT D'ÉTÉ. Sam CASTELLI, Aleksandar SAVIC, Yannis BRUN, Barbara DERAIL, Arthur DUPUY, Enzo LEBOUCHER (Francia2022, 7 min)
  • BÊTES D'EMPLOI. Eléa Merie, Axelle Fouque, Song-Ee Choi, Agathe Molin, Marie-Alima Barraud, Nassila Si Ziani (Francia, 2022. 4 min)
  • GLAZBENE CARAPICE. Ana Horvat (Croacia, 2023. 11 min)
  • VARKEN. Jorn Leeuwerink (Países Baixos, 2022. 8 min)
  • MORTIMER AND THE VANISHINGS. Robert Scheffner (Alemaña, 2022. 15 min)
Mercar entrada

 

FANECAS 2 

VEN 26 ás 19.15h | SÁB 27 ás 18:00h

  • FOX FOR EDGAR. Pauline Kortmann (Alemaña, 2021. 8 min)
  • ICE MERCHANTS. João González (Portugal, 2022. 14 min) PENDENTE CONFIMAR
  • ÇA DÉCALE. Chloé Musa, Louis Lukasik, Annabelle Tamic, Yann Laurent, Philip Gonçalves, Camille Flinois, Alexandre Terrier (Francia, 2022. 5 min)
  • THE BOOGEY & THE WITCH. Jorge Turell (España, 2023. 5 min)
  • LARGO VIAJE. Héctor Herce (España, 2023. 18 min)
Mercar entrada

 

FANECAS 3 

SÁB 27 ás 13.45h | DOM 28 ás 12:30h

  • STORM IN A BOOK. Hervé Bacquet (Francia, 2022. 5 min)
  • TODOS MIS COLORES. Anna Solanas, Marc Riba (España, 2023. 5 min)
  • ZAMPOMNIANA KSIAZKA. Agata Gorządek (Polonia, 2022. 18 min)
  • PISMA NA KRAJU SUME. Jelena Oroz (Croacia, 2022. 12 min)
  • A RAPARIGA DOS OLHOS GRANDES E O RAPAZ DAS PERNAS COMPRIDAS. Maria Hespanhol (Portugal, 2023. 11 min)
Mercar entrada

  

FANECAS 4 

SÁB 27 ás 16.45h | DOM 28 ás 13:45h

  • A WHITE WHITE DAY. Vasily Tchirkov (Francia, Canadá, Rusia, 2022. 6 min)
  • MORTE E O MEU AVÓ. Gon Caride (España, 2023. 15 min)
  • L'AIR DE RIEN. Gabriel Hénot-Lefèvre (Francia, 2022. 14 min)
  • KIDO. Luna González Rede (México, 2023. 4 min)
  • THE FOUNTAINEER. Matthew Sandager (EE.UU., 2022. 11 min)
Mercar entrada
 
En familia